شرکت دانش بنیان رهروان سپهر اندیشه تولیدکننده کنتور هوشمند آب و برق در ایران فعالیت خود را از سال 1381 همزمان با ثبت اختراع طراحی و توسعه ایده اندازه‏­گیری مصرف آب با روشی متفاوت و خلاقانه، آغاز نمود.

از سال 1385 با تولید صنعتی محصولی متمایز از کنتورهای موجود رسما وارد بازار کنتور هوشمند آب و برق گردید؛ کنتور هوشمند آب و برق به عنوان تنها دستگاهي که مي‌تواند نياز چندين ساله صنعت آب کشور را جهت اندازه‌گيري و مديريت سفره‌هاي آب زير‌زميني برآورده سازد؛ به سرعت جايگاه خود را در بين مديران و کارشناسان حوزه آب و برق تثبيت نمود. شرکت رهروان سپهر اندیشه، توانسته است با عرضه محصولات و خدمات به 30 استان کشور، بزرگ‌ترین پروژه مدیریت منابع آب جهان را در ایران ایجاد نماید.

این شرکت همزمان با نیازسنجی بازار در سطح کشور و جهان، با تکیه بر پتانسیل بالای مهارت‌های فنی و مهندسی خود، همواره بر ارتقای فنی و کیفی تکیه و تلاش نموده تا محصولی نوآورانه، قابل اطمینان و کارا جهت نظارت و مدیریت منابع آب زیرزمینی ارائه نماید. راهکار این شرکت کارفرمایان را قادر ساخته است تا با استفاده از یک شبکه هوشمند نه تنها در صنعت آب، بلکه در زمینه مدیریت مصرف انرژی نیز سیاست‌‏های کلان را اجرائی نمایند.

شرکت رهروان سپهر اندیشه از حدود دو دهه قبل اجرای پروژه­ های طراحی، ساخت، نصب، راه­اندازی و بهره‌برداری کنتور هوشمند آب و برق را آغاز نموده است و در این راه با تکیه بر عوامل تاثیرگذار ذیل توانسته است همواره خود را به عنوان بهترین انتخاب در صنعت آب و برق کشور در مدیریت منابع زیرزمینی آب مطرح نماید:

 • تولید کنتور هوشمند آب و برق
 • انجام تحقیقات و آزمایش‌‏های گسترده فنی جهت توسعه محصول همگام با الزامات کارفرمایان
 • ثبت اختراعات متعدد ملی و بین‌المللی
 • تکمیل راهکار مدیریت آب‌های زیرزمینی با تولید کلیه ابزارهای جانبی مورد نیاز
 • طراحی و اجرای پروژه‌‏های متعدد نصب و راه‌اندازی کنتور در تمامی استان‌‎های‏ کشور
 • کسب نتایج مثبت و موفقیت ­آمیز در راستای تعادل بخشی آب در دشت‌ها
 • ارائه راهکار الگوی دشت متعادل پایدار
 • شبکه سراسری نمایندگان در گستره کشور به منظور پاسخگوئی به نیازهای مشتریان در حداقل زمان
 • تشکیل و توسعه تیم فنی و پشتیبانی با تجربه و کارآمد
 • کسب جوایز متعدد داخلی و بین‌المللی
 • انتشار نتایج حاصله در قالب مقالات متعدد علمی و فنی در مجلات و سمینارهای معتبر داخلی و بین‌المللی

شرکت رهروان سپهر اندیشه اساساً با تمرکز بر نوآوری و توسعه و تولید دانش و فن‌آوری تشکیل گردیده و لذا بیانیه رسالت سازمان با این عبارات آغاز می‌گردد:

“مقصود اصلی ما برپا نگاه­ داشتن شرکتی است که  بر پایه تولید دانش فنی و توسعه بهره‌برداری از آن در زمینه‌های مختلف مرتبط با صنایع آب و برق و … و علی ­الخصوص مدیریت بهره‌برداری از منابع آب و انرژی به ویژه آب های زیرزمینی در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت داشته، به نحوی که بتواند نقشی موثر و راضی کننده در بهره‌برداری متوازن و بهینه از این منابع ایفا نموده و محصولات و خدمات قابل قبول و با کیفیتی را در تمامی عرصه‌های فوق خصوصاً موضوع مدیریت آبهای زیرزمینی و مصرف انرژی الکتریکی ارائه نماید و در عین حال سود بلند مدت و مناسبی را نیز به دست آورد” 

در حال حاضر، ضمن حفظ هویت تحقیقاتی شرکت، فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی، و پیمانکاری نیز به حوزه فعالیت های آن افزوده‌ شده‌اند تا محصولی را که برای به ثمر رسیدنش تلاش بسیار کرده‌ایم، به بار نشیند. ما معتقدیم تنها با طراحی و یا تولید یک محصول نمی‌توان بقای خود را تضمین نمود و این همه مستلزم ارائه یک راه‌حل همه‌جانبه و اجرای آن است. از همین رو، اینک شرکت رهروان سپهر اندیشه، ضمن حفظ موقعیت خود به عنوان تولیدکننده کنتورهای هوشمند آب و برق، تمام هم خود را مصروف عملیاتی شدن این محصول نموده است و در کنار این محصول و با توجه به تجربه موفق آن، محصولات مرتبط دیگری را نیز چون کنتورهای هوشمند برق تکفاز، سه فاز، نرم­ افزارهای مرتبط و تجهیزات جانبی ارائه می‌نماید. شرکت رهروان سپهر اندیشه آمادگی دارد ضمن تأمین کلیه تجهیزات لازم برای نصب و بهره‌برداری از کنتورهای خود، با عقد قراردادهای پیمانکاری، خدمات نصب و راه‌اندازی را نیز ارائه نماید.

نشانی و اطلاعات تماس رهروان سپهر اندیشه