کارخانه شرکت رهروان سپهر اندیشه در سال 1386 در زمینی به مساحت بیش از 1000 متر مربع و با تولید کنتورهای هوشمند آب و برق در شهرک صنعتی عباس آباد تاسیس گردید. اولین نسل کنتورهای هوشمند آب و برق در این کارخانه با تولید کنتورهای هوشمند مدل IEM207 آغاز گردید. با پیشرفت مراحل تحقیق و توسعه این محصول دانش‌بنیان، نسل جدیدی از کنتورهای هوشمند آب و برق با نام SEWM303 تولید و در تیراژ انبوه در سراسر ایران بر روی چاه‌های برق‌دار کشاورزی نصب گردید. این کارخانه تا هم اکنون موفق به تولید بیش از 75000 کنتور از زمان تاسیس به کار خود، شده است. ظرفیت اسمی تولید کارخانه 20000 کنتور در سال می‌باشد. کنتورهای تولیدی این کارخانه موفق به اخذ بالاترین تائیدیه‌های کیفی و استانداردهای بین‌المللی از جمله استاندارد IEC و DLMS، نشان CE و تائیدیه‌های وزارت نیرو (مدیریت منابع آب/ توانیر) نائل شده‌اند.

در حال حاضر و به دلیل شکل خاص و تماماً اتوماتیک کنترل کیفی، فرایند تولید و تست که نیاز به بعضی تجهیزات خاص که در بازار عرضه نمی‌گردد؛ دارد لذا واحد کنترل کیفی این کارخانه ضمن تهیه و ساخت تجهیزات ذیل آنرا به تایید مراجع استاندارد ایرانی و بین‌المللی (نظیر KEMA) رسانده است که  به شرح زیر اشاره می‌گردد:

  • دستگاه ITP (Integrated Tester & Programmer)
  • مجموعه دستگاههای FT(Functional Tester)
  • سیستم جامع و تمام اتوماتیک گزارش‌گیری و کنترل کیفی
  • دستگاه جامع تست، کالیبراسیون و کنترل کیفی نهایی
  • مجموعه Fixture های مونتاژ DIP

هم اکنون خط تولیدی این کارخانه مشغول به طراحی و تولید دو محصول جدید شرکت به نام‌های کنتور هوشمند آب و برق مدل SEWM303N و کنتور هوشمند آب و برق تکفاز مدل SEWM303S می‌باشد.